wz

Nabídky 
· Domů
· Aktuality
· Ankety
· Content
· Články
· Diskuze
· Doporučte nás
· Fotogalerie
· Ke stažení
· Napište nám
· Odkazy
· Statistiky návštěv

Návštěvnost 

Prihlášení 
LOGIN
Diskuze

Diskuze
Diskutujte o tom co Vás zajímá

FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Návrhy na režim rybolovu od 1.1.2012

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Diskuze -> místní organizace
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
admin
Newbie
Newbie

Registrace: 7.1. 2009

PříspěvekZaslal: po březen 21, 2011 12:18 pm    Předmět: Návrhy na režim rybolovu od 1.1.2012 Citovat

Na výroční schůzi jste byli seznámeni s plánovanými změnami, které chceme zavést od 1.1.2012 na našem rybníku. Pokud máte ještě nějaké návrhy, nebo připomínky tak je zde napište.
Zobrazit informace o uživateli
Marek Toman
Newbie
Newbie

Registrace: 27.3. 2011

PříspěvekZaslal: ne březen 27, 2011 12:02 pm    Předmět: Citovat

Zdravím všechny, na výroční schůzi toho bylo hodně, tak bych chtěl přispět svým názorem:

1, stojí za to zvážit, zda plánovaná omezení budou opravdu platit na kapry nebo na všechny ušlechtilé ryby, podle mého názoru bohatě postačí omezení na kapry, jelikož kapr je z 80% cílem všech příchozích rybářů

2, myslím si že omezení 1 kapr/ týden + 50 ročně (původní návrh v usnesení) je rozhodně přínosnější než 2 kapři / týden + snížení celkového počtu za rok (jak bylo navrhnuto), protože dovoluje rozložit zátěž na rybník tím, že sníží známý masakr, který probíhá 14 dní po napuštění. Přece jenom pokud rybář může odnést 2x více kaprů, tak to znamená že se vychytají 2x rychleji. Nicméně 50/rok je zbytečně hodně, viz. další bod.

3, pokud se mýlím tak mne opravte, ale 50 kaprů při frekvenci 1/týden se nedá chytit ani v případě že by rybník vůbec nezamrzl. Protože podzimní hájení sebere 4 týdny, nehledě na další hájení které bývá před závody a trvá myslím 14 dní (nejsem si jist délkou trvání, na výsledku to však moc nemění), takže roční maximum při nezamrznutém rybníku je cca 52-4-2-2=44 týdnů rybaření?

4, systém chyť a pust musí mít striktní pravidla: pokud chytím kapra a nechám si ho, končí mi možnost chytat do konce týdne (mohu si však dokoupit místenku na jednoho dalšího kapra).
Možnost nechat si kapra a chytat dál, avšak už bez možnosti přivlastnit si další ulovené kapry komplikuje rybářské stráži kontroly a hlavně případné dokazování. Navíc je to krajně nešetrné v okamžiku, kdy chytím kapra který bude mít háček tak nešťastně, že rybu nebudu moci vrátit do vody, co s ním? Hodím ji tam a kapr uhyne. Pokud bude možnost nechat si ho, začne se to zneužívat (vytáhnu kapra, rovnou ho klepnu a porybnému řeknu, že mi spolkl háček tak hluboko že jsem ho musel odstřihnout a kapra jsem poté zabil aby se netrápil).
Rybář má vždy možnost rozhodnout se, chci si nechat kapra = nebudu už do konce týdne chytat. Pokud chci chytat dál tak kapra buď pustím nebo si doplatím 200,- za místenku. Proto jsem pro ukončení lovu ihned po přivlastnění kapra.

5, povinná desinfekce a podložka pro rybu - osobně vítám jakoukoliv činnost, která udělá, nebo se aspoň pokusí udělat z rybaření sport s co nejmenší možnou mírou utrpení a stresu pro živé tvory. Není mi však jasné, nakolik je desinfekce účinná. Vytáhnu rybě háček a rána většinou krvácí, ránu ošetřím desinfekcí z obou stran, ovšem desinfekce je na nic pokud rána dále krvácí. To mám tu rybu nechat na souši zbytečně 5 minut než přestane téct krev, poté znovu desinfikovat a vrátit do vody? Podle mne desinfekci ano, ale tak aby byla přínosná.

6, zákaz protihrotů i na mimoptruhovém revíru - určitě ano aspoň na zkoušku, všichni víme jaký masakr udělá protihrot při vytahování. Na jednu stranu chceme desinfikovat rány a na druhou stranu rány úmyslně zvětšujeme při vytahování háčků s protihroty. Nehledě na to, že trojháček s protihroty v podstatě nejde vytáhnout tak, aby to ryba ještě rozchodila ve zdraví (v jejím případě rozplavala).

To zhruba vše co mě v současné chvíli k režimu na rybníku napadá. Děkuji za přečtení všem kteří došli až sem.
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Diskuze -> místní organizace Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

Přejít na: